Tropienie terapeutyczne
Tropenie terapeutyczne
Można dołączyć w każdej chwili

Tropienie terapeutyczne - terapia za pomocą psiego nosa

Od dawna używałam tropienia jako formy terapii wspomagającej dla psów delikatnych, nieradzących sobie z emocjami oraz z objawami lęku separacyjnego.  

Psi nos jest potężnym narzędziem, a jego niezwykłe umiejętności możemy wykorzystywać, aby wesprzeć nasze psy psychicznie i behawioralnie.

Tropienie użytkowe to aktywność, która niezwykle pozytywnie działa na psy lękowe, nieśmiałe i agresywne. Zwłaszcza na te, które obawiają się ludzi. Nasze zajęcia z tropienia są nakierowane na działanie terapeutyczne. Mają one wzmocnić psa, podnieść jego pewność siebie i dać mu możliwość radzenia sobie z lękiem. Na każdym etapie nauki zwracamy uwagę na dobrostan psa, jego dobry nastrój. Dostosowujemy tempo do niego, bo zależy nam, aby pies wyniósł z zajęć jak najwięcej dobrego dla siebie.

Podczas tropienia uczymy się komunikacji ze swoim psem. Pozwalając mu prowadzić się na śladzie zapachowym dajemy mu sprawczość i decyzyjność, których bardzo często brakuje współczesnym, miejskim psom. Uczymy się także ufać swojemu psu i jego umiejętnościom, co przekłada się na życie codziennie z korzyścią dla obu stron.

Wszelkie aktywności angażujące nos są dla psów niezwykle ważne i potrzebne.

Tropienie i węszenie zmniejsza poziom stresu i niweluje nadmierne pobudzenie.

Tropienie nie tylko świetna zabawa dla psów, ale także dla opiekunów! Zajęcia prowadzimy na łonie natury – w podwarszawskich lasach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc swojemu psu i odkryć fascynujący świat zapachów i potęgę psiego nosa.

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych. 

Dla psów lękliwych, agresywnych, zajęcia są doskonałą formą terapii węchem. Dostosowujemy metody do psa, jego potrzeb i tempa.

Dla psa tropienie jest bardzo dobrą formą wzbogacenia aktywności, wykonywania pracy oraz rozwoju.

Tropienie z psem

✓ zwiększa pewność siebie u psa
✓ pomaga budować relację z właścicielem
✓ jest pracą umysłową
✓ uczy psa samodzielnego podejmowania decyzji, a właściciela zaufania do tych decyzji 🙂
✓ uczy psa skupienia
✓ zaspokaja psie potrzeby pracy nosem
✓ w większości przypadków zmniejsza stres, a przez to niweluje nadmierne pobudzenia, co skutkuje tym, iż nasz pies jest spokojniejszy i bardziej opanowany

Na zajęcia należy zabrać:

✓ szelki
✓ linkę, najlepiej bez uchwytu 7-10 metrów (linkę można otrzymać na miejscu)

✓ rękawiczki

✓miskę i butelkę z wodą!!!
✓ trop (skarpetka, rękawiczka lub inny materiał przesiąknięty zapachem właściciela zamknięty w szklanym słoiku lub plastikowej torebce)
✓ telefony komórkowe
✓ extra smaczki na nagrodę lub szarpak/piłkę dla psów zmotywowanych na ten rodzaj nagrody

Ceny

Kurs mini – 6 spotkań po 2 wejścia na ślad trwających 1.5 – 2,5 godziny (w zależności od liczebności grupy) – 500 zł  Kurs maxi – 6 spotkań po 3 wejścia na ślad  trwających 1.5 – 2,5 godziny (w zależności od liczebności grupy) – 700 zł Koszt zajęć jednorazowych – 120 zł